KONST / Litografier / Serigrafi 11277001
*
nr 1127 7001
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Serigrafi, Erik H Olson (1909-1995), bladets mått: 59x67,80/100
Kondition: löst blad
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 18:11:58
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Erik H Olson
Kondition: löst blad
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
nr 1127 7001
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Serigrafi, Erik H Olson (1909-1995), bladets mått: 59x67,80/100
Kondition: löst blad
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27